Poddziałanie 7.2.1 – Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. | |
ANIMACJA ZMIANY - PROGRAM AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany w partnerstwie przez: 1. Grupa Forbis Crux Consulting s.c. 2. Stowarzyszenie Centrum Dialogu Społecznego i Biznesu 3. Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Opolskich CEL PROJEKTU: zwiększenie aktywności zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym woj opolskiego w grupie 30 osób pozostających bez zatrudnienia. UCZESTNIKAMI PROJEKTU BYŁY OSOBY, KTÓRE: 1. zamieszkują na terenie woj. opolskiego w rozumieniu KODEKSU CYWILNEGO (w szczególności powiaty: strzelecki, krapkowicki, kędzierzyńsko – kozielski) 2. pozostają bez zatrudnienia i są w wieku aktywności zaw., zagrożone wykluczeniem społ. z co najmniej jednego powodu spośród wskazanych w art. 7 ustawy o pomocy społ. Priorytetowo traktowane były osoby bez zatrudnienia należące do następujących grup: osoby, które ukończyły 45 rok życia, osoby pozostające bez zatrudnienia powyżej 12 miesięcy, kobiety (szczególnie te powracające lub wchodzące na rynek pracy), osoby niepełnosprawne. DZIAŁANIA W PROJEKCIE:
2. profesjonalny pracownik drogowy z uprawnieniami do kierowania ruchem drogowym (kurs OPERATORA ZAGĘSZCZAREK I UBIJAKÓW WIBRACYJNYCH ORAZ PRZECINAREK DO NAWIERZCHNI DRÓG) 3. szkolenia dodatkowe – prawo jazdy kat. B
UDZIAŁ W PROJEKCIE BYŁ BEZPŁATNY! Większość działań przewidziana w projekcie realizowana była na terenie Strzelce Opolskich PROJEKT REALIZOWANY OD 1.02.2011 DO 31.12.2011 Kontakt:
|
ANIMACJA ZMIANY - PROGRAM AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ - Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Opolskich
Przypomnienie: Rekrutacja do udziału w projekcie: Reorientacja zawodowa dla zwalnianych pracowników
Przypominamy o trwającej rekrutacji do projektu - zapraszamy.
Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Opolskich ogłasza rekrutację do udziału w projekcie skierowanym dla pracowników, przewidzianych do zwolnienia, zagrożonych zwolnieniem lub zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy a także osób odchodzących z rolnictwa (którzy nie dłużej niż 6 miesięcy pozostają bez zatrudnienia), od dnia 28.10.2024 do wyczerpania środków.
W ramach wsparcia zaplanowane jest:
-
Doradztwo zawodowe (obligatoryjne) i opracowanie Indywidualnego Planu Działania a w dalszej kolejności wnioskować można o:
-
Szkolenia za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych
-
Wypłatę jednorazowej dotacji na założenie działalności gospodarczej
-
Adaptacja środowiska pracy do potrzeb pracowników (doposażenie/wyposażenie stanowiska pracy)
-
Sfinansowanie kosztów dojazdu do miejsca zatrudnienia i powrotu z pracy
-
Subsydiowanie zatrudnienia (prace interwencyjne)
-
Możliwe jest również uzyskanie wsparcia psychologicznego
Projekt „Reorientacja zawodowa dla zwalnianych pracowników" realizowany jest w ramach Działania 5.5 - Adaptacyjność pracodawców i pracowników oraz elastyczne formy zatrudnienia w ramach Osi priorytetowej 5 Fundusze Europejskie wspierające opolski rynek pracy i edukację FEO 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Projekt realizowany w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Opolu- liderem projektu.
Dodatkowe informacje: www.strzelceopolskie.praca.gov.pl, tel. 77 462 18 18, 77 462 18 65, 77 462 18 14
www.wupopole.praca.gov.pl/reorientacja-zawodowa-dla-zwalnianych-pracownikow
Gogolińska 2a, 47-100 Strzelce Opolskie
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY REFERENT
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jemielnicy ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy Referent w wymiarze 1 etat.
Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem: „Nabór na stanowisko - referent w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej” w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jemielnicy lub przesłać na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej – 47-133 Jemielnica ul. Strzelecka 67, w przypadku posiadanych uprawnień do podpisu elektronicznego - pocztą elektroniczną na adres: kierownik@gops.jemielnica.pl w terminie do dnia 14.02.2024 do godz. 12.00, decyduje data faktycznego wpływu do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jemielnicy.
Więcej informacji poniżej.
Konferencja dla Pracodawców i Przedsiębiorców dotycząca szkoleń pracowników i pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego
Starosta Strzelecki oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Opolskich mają zaszczyt zaprosić PRACODAWCÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW na konferencję dotyczącą szkolenia pracowników i pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz form wsparcia zatrudnienia osób bezrobotnych 20.02.2025 o godzinie 10:00 w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich
NABÓR WNIOSKÓW O PRZYZNANIE ŚRODKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO (KFS)
NABÓR WNIOSKÓW O PRZYZNANIE ŚRODKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO
Zapraszamy pracodawców, którzy mają siedzibę lub prowadzą działalność gospodarczą na terenie Powiatu Strzeleckiego do składania wniosków o przyznanie środków finansowych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Nabór wniosków odbędzie się w dniach: 21.02.2025 r. – 27.02.2025 r.
Dostępny limit środków KFS wynosi 552 500,00 zł
Podstawą ubiegania się o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego jest złożenie przez Pracodawcę wniosku w postaci papierowej lub elektronicznej za pośrednictwem portalu www.praca.gov.pl
Wnioski należy składać:
- osobiście tylko i wyłącznie w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Opolskich, ul. Gogolińska 2a, 47-100 Strzelce Opolskie w godzinach od 7.30 do 15.30;
- lub przesłać pod wskazany wyżej adres za pośrednictwem operatora pocztowego lub firmy kurierskiej ( liczy się data wpływu do urzędu);
- lub elektronicznie za pośrednictwem portalu www.praca.gov.pl
Wniosek złożony w formie elektronicznej powinien posiadać załączniki zgodne z Wykazem załączników do wniosku, podpisane:
- kwalifikowanym podpisem elektronicznym (podpis musi być złożony na wniosku oraz wszystkich załącznikach przez osobę działającą w imieniu pracodawcy) albo
- podpisem potwierdzonym profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP (podpis musi być złożony na wniosku oraz wszystkich załącznikach przez osobę działającą w imieniu pracodawcy).
Przy wyborze postaci papierowej nie dopuszcza składania dokumentów w formie skanów!
Pracodawca ubiegający się o środki z KFS musi spełnić co najmniej jeden z priorytetów ustalonych przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które zostały przyjęte na 2025r.:
- Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie lub w województwie.
- Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 roku.
- Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy.
- Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej.
- Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.
- Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.
- Rozwój umiejętności cyfrowych.
- Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną.
* Do określenia zawodu deficytowego przy priorytecie nr 1 urząd będzie brał pod uwagę „Barometr zawodów 2025 dla powiatu strzeleckiego” oraz „Barometr zawodów 2025 dla województwa opolskiego”.
Przy rozpatrywaniu wniosków uwzględnia się:
- uzasadnienie potrzeby odbycia kształcenia ustawicznego, przy uwzględnieniu obecnych lub przyszłych potrzeb pracodawcy,
- zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania KFS na dany rok,
- zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy,
- koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania z KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku,
- posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego,
- w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego,
- plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS,
- możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku z uwzględnieniem limitu posiadanych środków.
Dodatkowe informacje dotyczące naboru:
W ramach środków KFS nie można ubiegać się o sfinansowanie kosztów przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia związanych z kursem, studiami podyplomowymi lub egzaminem.
Termin realizacji kształcenia ustawicznego powinien być planowany nie wcześniej niż po 10.04.2025 r. (warunkiem rozpoczęcia kształcenia jest podpisanie Umowy z Powiatowym Urzędem Pracy w Strzelcach Opolskich).
(Wszystkie formy kształcenia ustawicznego dofinansowane w ramach złożonego wniosku muszą rozpocząć się i zostać opłacone w roku 2025).
Przed wypełnieniem wniosku prosimy zapoznać się z „Regulaminem przyznawania środków na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przez Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Opolskich” oraz z pozostałą dokumentacją.
Szczegółowych informacji udziela:
Elżbieta Światły – specjalista ds. rozwoju zawodowego, tel. 77 462 18 14
Mobilny Punkt Informacyjny funduszy europejskich
Mobilny Punkct Informacyjny funduszy europejskich, który odbędzie się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Strzelcach Opolskich 4 lutego 2025 r., w godz. 9:00-12:00.
Podczas dyżuru przeprowadzone zostaną indywidualne konsultacje, w trakcie których zainteresowane osoby będą mogły dowiedzieć się o wsparciu z funduszy europejskich na planowane przez siebie przedsięwzięcia. Tym razem obecny będzie nie tylko specjalista ds. funduszy europejskich z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Opolu, ale też przedstawiciel Regionalnego Punktu Kontaktowego programu Interreg Czechy-Polska 2021-2027 oraz konsultant punktu Europe Direct Opole.
Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia z Funduszy Europejskich, m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej, rozwój firmy, udział w szkoleniach, realizację projektów przez organizacje pozarządowe czy społeczności lokalne. Przedstawiciel Regionalnego Punktu Kontaktowego udzieli informacji na temat możliwości dofinansowania wspólnych projektów polsko-czeskich, a konsultant punktu Europe Direct Opole będzie promować unijne narzędzia wsparcia dla MŚP, m.in.: Access2Markets, Erasmus dla młodych przedsiębiorców, InvestEU, SOLVIT, TED eTendering. Będzie można także dowiedzieć się więcej o priorytetach Komisji Europejskiej, programach unijnych skierowanych do młodzieży czy objęciu prezydencji w Radzie UE przez Polskę.